העיר רחובות הינה עיר בעלת היסטוריה עשירה. העיר הוקמה כמושבה ב1890 ורק ב1950 הוכרה כעיר. בעבר הייתה ידועה בשלל פרדסים מרהיבים, אך כיום את מקום הפרדסים תפסו מבנים ושלל יעדים מרשימים. מכאן שאם אתם נופשים בעיר, מהר מאוד תגלו שהעיר הוותיקה חיה את ההווה וצופה אל העתיד, ובו זמנית יודעת להציע לתושב (או לנופש) מגוון אטרקציות מהנות. להלן חמשת המובילות, לדעתנו לפחות.

אטרקציות ברחובות

מכון ויצמן למדע

מכון ויצמן למדע הנו מכון מחקר רב תחומי בעל ערך רב בכול העולם. את פני המדענים והטכנאים מקבלים מדשאות רחבות ידיים וחורשות נהדרות. גם אם אינכם מדענים ואף לא מתיימרים להיות, עדיין טוב לדעת שבימי שישי (מספיק זמן לפני כניסת שבת ברחובות), מתקיימים במקום סיורים מרתקים ללא תשלום. הסיורים עוסקים באדריכלות, גינון, אמנות ופיסול סביבתי. מה עוד יש לדעת אודות הסיורים? מותאמים לילדים בני עשר ומעלה, בעת גשם הם מתבטלים ומוטב להגיע עם נהלי הליכה ובקבוק מים. כמו כן, מרכז המבקרים מאפשר סיורים עצמאיים באמצע השבוע (ראשון – חמישי). אם נשמע מעניין, מומלץ לתאם מראש (08-9344499).

הגלריה והמוזיאון לאומנות והיסטוריה

הגלריה והמוזיאון לאומנות והיסטוריה יושבים בביתו של מייסד העיר אברהם יהושוע דונדיקוב. המוזיאון פורש את ההיסטוריה של העיר ושאר הסביבה ומציג שלל תערוכות אומנות, לצד ממצאים ארכיאולוגים. לצד מגוון המוצגים המרשימים, גם ניתן להרוויח סיורים מודרכים בלב העיר. הסיורים מתמקדים בנושאים מתחלפים, כגון האבות המייסדים (רחל המשוררת ועוד רבים נוספים), התהפוכות שעברה העיר, נקודות חשובות וכדומה. הכניסה בחינם, אך רק כאשר מתקיימות תערוכות. להלן טלפון לבירורים: 08-9494721.

מוזיאון מכון איילון

בין תום מלחמת העולם השנייה לבין ימי הקמת המדינה: "מוזיאון איילון" לקח חלק חשוב בהתנהלות של ההגנה אל מול הבריטים. ליד סמינר הקיבוצים של ימינו הפעיל ארגון ההגנה מפעל תת קרקעי, בו הוא ייצר ללא מפריע כדורים ל"סטן" (תת מקלע). המכון התת קרקעי חולש על פני 250 מ"ר והוא הוסווה באמצעות מאפייה ומכבסה אשר סייעו לטשטש את רעשי הייצור. אורחי המקום זוכים לשמוע הדרכות מרתקות (כגון כיצד חלקי המכונות הוברחו בדרכים לא דרכים ארצה) וזוכים לראות במו עיניהם את המקום עצמו שהשתמר באופן נפלא. מכאן שאם מבקשים להעניק לילדים טעימה ממה שהיה כאן עוד לפני שאתם ההורים נולדתם, הרי שמדובר במקום מרתק ואף חשוב. המקום פעיל לכל אורך השבוע ומומלץ לתאם הגעה מראש (08-9406552).

חווידע טבע

נמצאים בעיר רחובות ויש לכם ילדים סקרנים בגילאי הגן ועד גילאי כיתה ב'? ובכן המקום "חווידע טבע" מציע פעילות עשירה, מלמדת ומהנה. במקום שלל מתקנים שמסייעים להבין תופעות מהטבע ותכונות של חומרים. עוד במקום סדנת לימוד וכמובן שגם מבחר משחקים בנושא, כך שתוך כדי ניסוי וחוויה, רוכשים ידע מפתיע ומעשיר. עבור תאום מראש חייגו 08-9452949.

טיפוס אורבני

מדע, טבע והיסטוריה זה טוב ויפה, אך עתה אתם מחפשים אטרקציה שתעלה את המורל ואת רמת האדרנלין? ובכן הכירו את "טיפוס אורבני". מדובר במתחם שמכיל 200 מסלולי טיפוס עבור כל הרמות. במקום ניתן להשכיר נעלי טיפוס, ליהנות מאתגר שנע בין שמיים לארץ, לבלות עם חברים ובני משפחה, ובאופן כללי להוציא אנרגיה, להתגבר על פחדים ולהשיג יעדים. המקום נמצא כדקה הליכה מתחנת הרכבת ופתוח בכול ימות השבוע.

צאו ותיהנו

זו החמישייה הפותחת שלנו, אך אנו מודים שיש עוד מגוון אטרקציות שוות. מכאן שבין אם אתם תושבי האזור ובין אם אתם נופשים בעיר – הרי שללא ספק שלל אטרקציות מבטיחות מחכות לכם – נצלו זאת!