ספרי חב"ד

ארון הספרים היהודי מלא בכל טוב. התורה הקדושה לעם היהודי כמובן, ספרי התנ״ך, הגמרא והתפילות. כמובן שהרבה מן הטקסטים הקדושים הם כאלו שנכתבו על ידי גדולי הדור ואין ספק שאלו הם נכסי צאן ברזל של העם היהודי. על כן אנחנו מאמינים כי כל יהודי באשר הוא חייב להכיר את כל הפולקלור הספרותי העשיר שלנו, ואם יש ספרים שהם פחות מוכרים אלו הם ספרי חב״ד. אם אתם לא ממש מכירים את הספרים הללו אנחנו רוצים לספר לכם עליהם, החל מהסבר כללי על החסידות ועד לספרים המוכרים והמעניינים שבהחלט שווה לקרוא, אבל קודם לכן אנחנו רוצים להציג לכם דרך נוחה וחדשנית להשיג את הספרים הללו וספרים נוספים בארון הספרים היהודי. בואו נתחיל.

רכישת ספרי חב״ד וספרי קודש אונליין – ככה עושים את זה היום

אם נחזור בזמן 10 שנים אחורה פחות או יותר, נראה כי הדרך היחידה לרכוש ספרי קודש מסוגים שונים הייתה לגשת לחנות ייעודית שנמצאת קרוב אלינו. לא תמיד היה קל למצוא חנויות כאלו. בהרבה מקרים לא נצליח למצוא את הספר המדויק שאנו מחפשים וגם אם כן סביר להניח שהמחיר שלו יהיה מופקע. כיום התמונה השתנתה מקצה לקצה. אתר ייחודי בשם אוצר ספרים מציע מגוון ספרי קודש במחירים מעולים ובמשלוח מהיר עד הבית. החל מספרי התורה, תנ״ך, ביאורים ופירושים, ספרי חסידות ועד לספרים בנושאים שונים של הריון ולידה או זוגיות ושלום בית. וכמובן ספרי חב״ד שעליהם אנחנו רוצים לדבר כעת.

על תנועת חסידות חב״ד

חסידות חב״ד היא בעצם חצר חסידית שממשיכה את שושלת חב״ד שנוסדה על ידי רבי שניאור זלמן בשלהי המאה ה-18 במזרח אירופה. לחסידות הייתה השפעה גדולה ביהדות מזרח אירופה ובעיקר במרכז שטחי פעולתה שנמצא כיום בבלארוס. האדמו״ר השביעי והאחרון רבי מנחם מנדל שניאורסון פיתח מאד את פעילות שליחיו להפצת ערכי היהדות בציבור היהודי הרחב.

ספרי חסידות חב״ד

בגלל שמדובר על חסידות כל כך גדולה עם מסורת עתיקת יומין, ניתן למצוא כיום מאות ספרים ואולי אפילו יותר שנכתבו ברוח חב״ד או על ידי חב״דניקים מהעולם כולו. כמובן שאי אפשר לדבר על כולם, אבל בהחלט אפשר וראוי להתייחס לספרים המרכזיים והחשובים ביותר:

ספר היסוד – התניא

זהו למעשה ספר היסוד של חסידות חב״ד ובכלל אחד מספרי היסוד של תנועת החסידות כולה. ספר שנכתב והודפס לראשונה על ידי מייסד החסידות רבי שניאור זלמן מלאדי. התניא כוללת הנחיות לדרך חיים ולעבודת השם המבוססת על עבודה של רגש והבנה.

ספר המאמרים המלוקט

כאמור, לאחר פטירתו של האדמו״ר הראשון נתמנו לאחריו עוד שישה אדמו״רים. כל אחד מהם נהג להשמיע דברי חסידות ותורה בשבתות ובימי מועד, בעוד תלמידיהם נהגו לצטט אותם ולהביא את דבריהם אל הכתוב. הם כתבו את חלק מהדרשות בעצם, והטקסטים הללו נערכו לאוסף החשוב הזה שנקרא ספר המאמרים המלוקט.

תורה אור וליקוטי תורה

ספר שנחשב כמורה דרך לחיי המצוות ביהדות, באופן כללי ולא רק בקרב חסידות חב״ד. הוא נחשב לאחד הספרים הנמכרים בכל הזמנים בקטגוריה של ספרי קודש ויהדות.

 

אם כך, אפשר להבין לבד עד כמה מדובר במסורת מפוארת ובטקסטים חשובים. אם עולם הרוח קרוב ללבכם אנו בהחלט ממליצים להכיר את הספרות הזו ובפרט את ספרי היסוד של החסידות. את כולם תוכלו כמובן לרכוש באתר אוצר ספרים עם משלוח מהיר עד הבית.