מבקשים לבצע השבחת נדל"ן רגע לפני שקובעים מחיר עבור הנכס? או לקראת המעבר מעוניינים להפוך את הדירה שנרכשה להרבה יותר פונקציונלית ומושכת? רוצים להוציא לפועל שינויים שכבר שנים אתם דוחים? מבקשים להתאים את הבית למשפחה שזה עתה התרחבה? ובכן מאחורי שירותי שיפוצים ניתן למצוא מגוון צרכים, אך בין היתר גם לא מעט חששות, סימני שאלה ובעיות תקציב, ועל כן אם גם אתם תושבי רחובות מבקשים לשפץ את הבית באופן מושכל ונבון, אתם מוזמנים להיעזר בשורת הדגשים הבאה:

שיפוצים ברחובות

מקצועיות ללא פשרות

ראשית יש לקחת בחשבון שלא כל קבלן שיפוצים הנו קבלן רשום בפנקס הקבלנים, ועל כן אם מבקשים לבצע עבודה שנוגעת להתערבות מאסיבית במבנה, הרי שאין לאפשר לכל חאפר לבצע את העבודה, וזאת כי גם אם העלות עשויה להיות הרבה יותר זולה, יש לקחת בחשבון שבסופו של יום מדובר בסכנה. הן לשלום המבנה והן לדייריו!

חכו לחורף

בקיץ קל משמעותית לעשות הרבה יותר דברים, כולל שיפוצים, ולו כי ניתן לפתוח את החלון מבלי לחשוש מתחושת צינה. עם זאת, דווקא בחורף מומלץ לבצע שיפוצים ברחובות, וזאת כי גם המחירים של נותני השירות עשויים להיות יותר זולים וגם המוצרים המשלימים שניתן למצוא בחנויות העיר יותר זולים, כך שניתן לחסוך פעמיים.

היעזרו במעצב פנים

אנשים רבים מבטלים מראש את האופציה להיעזר בשירותי מעצב פנים, ולו משיקולי תקציב. פה ראוי לדעת שכל עוד המעצב אינו מאוד יקר וכן מאוד מוכשר, הוא עשוי לסייע להוזיל עלויות, פשוט באמצעות זיהוי הזדמנויות ופתרונות במסגרת האילוצים הקיימים. מלבד זאת, מעצבי פנים מקצועיים יסייעו לכם למצוא פתרונות אחסון מגוונים ברחבי הבית.

דרשו חוזה מסודר לצד כתב כמויות

חוזה וכתב כמויות חשובים ביותר, ולו על מנת לדעת מהו המחיר הכולל ולאיזה לוח זמנים ניתן לצפות. פה נחדד שלוח זמנים חשוב ביותר כיוון שהוא מניע את השיפוצניק לעמוד ביעדים.

קדמו הליכים

אם מבקשים לייעל את לוחות הזמנים, יש לדאוג לסך החומרים הנחוצים מראש. אי לכך גם אם השיפוץ מתוכנן רק לעוד חודש, יש לדבר עם בעל המקצוע עוד היום, כך שבתאריך שנקבע הכול יהיה מוכן להתחלת עבודה.

הגדירו תקציב תקרה

בעת הגדרת התקציב יש לקחת בחשבון שתמיד ראוי להוסיף 20% מסך ההוצאה. מכאן שלא פעם יש לבחון חלופות ולחשוב פעמיים לקראת כל רכישה. משמע אם רואים שהתקציב עומד להיגמר, יש לחשוב על מה מוותרים, או אלו חלופות מתחום השיפוצים סוגרות את הפינה. מבקשים דוגמה? במקום לרכוש ספה ניתן לבנות מתחת לחלון פינת ישיבה.

רכישה חכמה

לקראת שיפוצים עשויים לצוץ מגוון צרכים ועל כן רגע לפני שקופצים אל מרכז העיצוב ברחובות, יש לעצור ולהבין מה נחוץ ומה עשוי לחסוך מקום, וזאת כי החוכמה היא לרכוש מה שמבקשים ובו זמנית להשאיר כמה שיותר מרחב פנוי.

בחנו מחדש חלוקת חדרים

לא מעט בתים ברחובות אלו בתים ישנים שמכילים חדרים יחסית גדולים. אי לכך ניתן לייצר נישות עבודה באמצעות חלוקה חכמה, כאשר תמיד יש לבחון כיצד החללים הסמוכים יעמדו אחד לצד השני, הן מבחינת אקוסטיקה והן מבחינת נראות.

בחנו חלופות

אם מבקשים לשפץ את נראות הבית הישן אך להימנע מהוצאת כבדות, תמיד ניתן לשקול חלופות, כגון הדבקה של טפט, צביעה של חזיתות, תוספת של פרקט, החלפת ריפוד ועוד, כלומר החוכמה היא לבצע מעט עבודה על מנת להצליח לשנות את סך התמונה.

בדקו כראוי

לא מעט עבודות שיפוצים דורשות אנשי מקצוע רציניים, ועל כן אם מבקשים להחליף אינסטלציה, לסגור את המרפסת, או אפילו להחליף שירותים, יש לבחון המלצות ורזומה.

יוצאים לדרך!

מרגישים יותר חכמים? מרגישים יותר מוכנים? כעת השלב החשוב ביותר – להחליט שעוד השבוע מתחילים להניע את התהליך, שעוד השבוע מוצאים איש מקצוע ומגדירים תקציב. בהצלחה!