זה לא פשוט לארגן חתונה, ולו בשל מכלול האלמנטים שיש לקחת בחשבון. אבל לצד בחירת הספקים, טעימת המנות ומדידת שמלת הכלה, חשוב למצוא את ההנאה שבחוויה. זוגות רבים מארגנים את אירוע החתונה שלהם, אך לא נהנים מהתהליך, ויותר גרוע – לא נהנים מהאירוע. אז מה ניתן לעשות כדי לצלוח את ארגון החתונה וליהנות מכל רגע? ריכזנו כמה טיפים חשובים ומועילים.

אל תמהרו!

תכנון חתונה בשלושה חודשים זה באמת מאוד מאתגר ומלחיץ, לכן כדאי להתחיל לתכנן את האירוע לפחות חצי שנה מראש, וזה בתנאי שסדר היום שלכם (הכולל עבודה ותחביבים) מאפשר לכם לארגן את האירוע בנינוחות. תכנון חתונה בלחץ זה לא דבר שיניב תוצאות חיוביות, לכן מוטב שלא למהר ולארגן את האירוע בשלווה ובנחת.

 

דאגו לעצמכם לנהג

יום האירוע הוא יום מרגש ויחד עם זה מלחיץ, ובשל כך זוגות רבים דואגים מבעוד מועד לנהג שילווה אותם לכל אורך היום, מה שעשוי להפחית מתחים באופן ניכר. כמו כן, וותרו על הרכב הפרטי, והעדיפו לשכור רכב יוקרתי, כך תוכלו להעניק לעצמכם את התחושה המלכותית הרצויה, ולו ליום אחד. בררו מול חברה להשכרת רכבי יוקרה, אילו רכבים קיימים במלאי, והתאימו רכב לתקציב האידיאלי.

 

חשבו על אטרקציות ייחודיות

בסופו של דבר, כל החתונות נראות אותו דבר. כדי לייחד את האירוע שלכם ולהעניק לו רובד שונה, מוטב לשלב אטרקציות ייחודיות – כאלה שטרם ראיתם באירועים אחרים.

בין האטרקציות השונות תוכלו להקים פינת ילדים (בתנאי שעתידים להגיע ילדים לאירוע כמובן), עמדה לשזירת פרחים בקבלת פנים, עמדת פוט מסאג' ברחבת הריקודים וכו'. כמו כן, ניתן לתכנן את החתונה בקונספט מסוים, אם זה בסגנון ימי הביניים, מסיבת פולמון, מסיבת בריכה וכו'. ככל שתמצאו אטרקציות מעניינות יותר, כך תהפכו את האירוע שלכם לאטרקטיבי הרבה יותר.

איך לתכנן חתונה?

היעזרו במחברת לארגון האירוע

כל כך הרבה דברים יש לתכנן, להזמין ספקים, לדאוג לסידורי הושבה, לארגן את עיצוב האולם, לבחור שמלת כלה, לוודא שלכולם יש איך להגיע… וזה פשוט לא נגמר. כדי שתוכלו לתכנן את האירוע בצורה מסודרת ובהיעדר לחצים, כדאי לרכוש מחברת עם כמה נושאים (מחולקת לפי חוצצים), כך תוכלו לכתוב כל פרט ופרט באירוע, כל משימה וכל רעיון שעולה לכם. את החוצצים יש לחלק לפי קטגוריות שונות, כשכמובן תבחרו את הקטגוריות המתאימות בעבורכם. בדרך כלל החלוקה מתבצעת כך: חתן וכלה (שם תכתבו את כל מה שקשור לאאוטפיט ולארגון הלוק שלכם), רשימת מוזמנים, ספקים, אולם אירועים ושונות. כמובן שניתן לחלק את החוצצים כפי שתרצו.

אגב, תכנון מסוג זה יכול לסייע לכם לחסוך בעלויות, משום שכל הצעות המחיר מרוכזות במקום אחד, וניתן לבצע השוואת מחירים באופן מושכל.

 

אל תפחדו לבקש עזרה

לא קל לארגן חתונה לגמרי בעצמכם, ובהחלט כדאי לבחור באדם נוסף שיסייע לכם לתכנן את האירוע וידאג לפרטים הקטנים. בחרו אדם קרוב שיכול לסייע לכם הארגון ופנוי בעבורכם. הוא יוכל לעזור לכם למצוא ספקים, להתקשר לאולמות ולקבוע בעבורכם פגישות, לאסוף את הרכב מחברת ההשכרה וכו'. כשיש אדם נוסף שמסייע בתהליך, זה יכול להקל עליכם באופן ניכר, כך שזה בהחלט מומלץ.

 

תהליך תכנון החתונה לא חייב להיות מאתגר, משום שניתן ליהנות מהתקופה. תכננו את החתונה באופן מסודר (וכמובן היעזרו במחברת), האצילו סמכויות על חבר קרוב שיסייע בתהליך, שכרו רכב וחשבו על אטרקציות ייחודיות. מזל טוב!