דוח שנתי לעצמאים

לא מעט עצמאיים אוהבים את חופש הפעולה ואת ההזדמנות לפרוש כנפיים, אך פחות מתלהבים מסך ההשלכות שנוגעות למיסים, תשלומים ומסמכים, ועל כן אבנר הייזלר מפשט את הדברים. אז כן, עצמאיים צרכים להגיש דוח שנתי וזה כרוך בלא מעט בירוקרטיה. מכאן שבין אם אתם עוסק מורשה או עוסק פטור ממע"מ, הרי שגם אתם חייבים להגיש דו"ח שנתי, ופה נציין כיצד ניתן להתנהל בצורה מאורגנת ונכונה. עם זאת, רגע לפני שנציג את הצעדים שיסייעו לצלוח את המשימה, נחדד שהתנהלות נכונה בהחלט חשובה – מסייעת למזער עלויות מיסוי, כך שבהחלט מדובר באינטרס עסקי.

מטרה אחת שלושה מוקדים  

כאשר נדרשים לטפל בדוח השנתי שמיועד למס הכנסה יש לבצע פעולה כפולה: הגשת הדו"ח באתר של רשות המיסים והגשת העתק למשרדי מס הכנסה. כמו כן, עצמאי שמחויב להגיש הצהרה שנתית גם למע"מ יכול לסגור את הפינה באופן מקוון דרך האתר של רשות המיסים. ופה נעצור לציין כי יש לא מעט כתבות על אבנר הייזלר בדה מרקר, בהן הוא מדבר על הנושאים הללו.

ובכן, הייזלר מבקש לחדד שלמרות שניתן לטפל בדברים באופן עצמאי, הרי שאיש מקצוע מעניק ערך מוסף, וזאת כי הוא עשוי לסייע בתכנון המס. אי לכך בין אם מרגישים שהטיפול בשלושת המוקדים גדול עליכם ובין אם מבקשים לוודא שמגישים את הדוח השנתי על הצד הטוב ביותר (מבחינה כלכלית כמובן), הרי שמומלץ למצוא נציג שיבצע את הדברים עבורכם, כאשר אותו נציג יכול להיות רואה חשבון או לחלופין יועץ מס.

משחק כלכלי בתוך גבולות החוק

על פניו הדברים נראים פשוטים. ישנו דוח הוצאות ומנגד דוח הכנסות ואת שניהם יש להגיש לרשויות. עם זאת, אבנר הייזלר מומחה לביטוח, מבקש להבהיר שגם בתחום אפור שכזה יש הרבה מקום למשחק, ואף בתוך גבולות החוק. אי לכך אם רק מבינים את התחום לעומק זוכים לתכנן נכונה את ההתנהלות הכלכלית מול רשות המיסים. מבקשים דוגמה? במקרים מסוימים ניתן להפנות רווחים לעבר קופת הגמל.

הוצאה שמחזירה את עצמה

אם תחפשו כתבה על אבנר הייזלר, או ראיונות שנערכו עמו בעבר, תוכלו להבין כיצד הפך לרואה חשבון ותרם רבות ממרצו, ופה נציין שיש לקחת בחשבון בהוצאות העסק, גם את העלויות הכרוכות בסיוע מקצועי כמו רואה חשבון או יועץ מס.

מעבר לעזרה הגדולה שנוגעת להתנהלות הבירוקרטית ומעבר לחיסכון המשמעותי בזמן, מדובר בהוצאה שמחזירה את עצמה, ופה נרחיב מעט. הייזלר מציין שמעורבות של רואה חשבון (או של יועץ מס) מסייעת להגיש את המסמכים הנחוצים בסוף השנה, אך היא גם מסייעת במגוון נדבכים משלימים וחשובים. מעורבות של איש מקצוע מיידעת בדבר זכויות כלכליות וכאמור מסייעת לשלם פחות מיסים, ובנקודה זו נכנסים למשוואה אינספור סעיפים שהאדם הרגיל לא יעלה על דעתו. לצורך הדוגמה ניתן להפיק הטבות מתמיכה בבן משפחה קשה יום, מתרומות מוכרות במס, ממיקום בית העסק באזור פיתוח ועוד.