מתקשים לרדת במשקל? ובכן, סיבה נפוצה לאי ירידה במשקל היא צריכת פחמימות. מה הקשר בין פחמימות לירידה במשקל? על כך ועוד  – במדריך הבא.

פחמימות ריקות: האויב הכי גדול של הדיאטה שלכם

נושא הירידה במשקל מהווה את אחד האתגרים הגדולים ביותר בעבור כל אדם. למעשה, לא פשוט לבצע שינוי בהרגלי התזונה, ויותר מכך קשה מאוד להיפרד מאחד מאבות המזון – פחמימות. יש להבחין בין פחמימות חשובות לבין פחמימות ריקות אשר הן בעלות ערך קלורי גבוה, אך חסרות ערכים תזונתיים. עם זאת, חשוב להבין כי לפחמימה יש תפקיד חשוב מאוד כספק אנרגיה של הגוף ולכן הימנעות מוחלטת מפחמימה אינה בריאה. בשלבים הראשונים של הדיאטה, כדאי לנסות דיאטה ללא פחמימות, ובהמשך לעבור לפחמימה בריאה כמו קינואה, שיבולת שועל, אורז בר, כוסמת וקטניות.

מה הקשר - בין פחמימות לירידה במשקל

מדוע פחמימות משפיעות על קצב הירידה במשקל?

כאשר אנו אוכלים פחמימות ריקות, אנו למעשה מעלים את הערך הקלורי ועל כן לא משנה כמה נתאמן ונאכל בצורה מאוזנת, הפחמימה הריקה היא זו שתוביל בסופו לעלייה במשקל. לכן, אם אתם מעוניינים לרדת במשקל בצורה מבוקרת חשוב מאוד ליצור קשר עם תזונאי לצורך בנייה של תפריט מותאם אישית, כאשר המגמה היא להימנע מצריכה של פחמימות ריקות אך להגביר את צריכת חלבונים, מינרלים וכן ויטמינים אשר באמצעותם ניתן לרדת במשקל בצורה מבוקרת ונכונה. ישנן לא מעט דיאטות אשר מתיימרות לסייע להורדה מהירה במשקל, אולם חשוב להבין כי הימנעות מוחלטת מפחמימה עלולה להוביל בהמשך לירידה משמעותית ביכולת של הגוף לשרוף את השומנים. על כן, יש לבצע איזון בין פחמימות מלאות כמו שציינו לעיל לבין תפריט מותאם אישית.

הקשר בין פחמימה לירידה במשקל

הפחמימה גורמת לייצור של אינסולין, ובשל כך הגוף "אוגר" את השומן. בשל כך, אם תאכלו במהלך הדיאטה שלכם פחמימות תוכלו להבחין כי אתם לא מצליחים לרדת במשקל. נוסף לכך, פחמימה גורמת לעלייה בדם בשל הפרשה של אינסולין ועל כן ככל שרמת האינסולין גבוהה יותר, כך הגוף מתחיל לפתח עמידות גבוהה יותר אליו. זו הסיבה שאנשים אשר סובלים מעודף משקל מתקשים מאוד לרדת, בשל רמת האינסולין הגבוהה בדמם. על כן, המפתח לדיאטה מוצלחת כולל הפחתה במידת האפשר בפחמימות ריקות ושילוב של פעילות ספורטיבית, כל זאת בפיקוח מצד תזונאי ורופא לצורך בדיקת מדדים וסרגל מאמצים וכן בנייה של תפריט אישי. שימו לב כי ישנן לא מעט דיאטות אשר עלולות להיות מסוכנות לכם בשל הפחתה משמעותית באבות המזון, ועל כן רק באמצעות לווי מקצועי וכן צמצום במידת האפשר של צריכת הפחמימה תוכלו להבחין בתוצאות מצוינת מבחינת הירידה במשקל, ובהתאם לכך היכולת שלכם להתמיד ולהגיע לתוצאות מצוינות – ולאורך זמן רב.