נשירת שיער

אין כמו שיער מלא. שיער מלא הוא כזה אשר מעיד על מצב בריאותי תקין ועל גיל צעיר. שיער מלא הוא דבר מאוד מושך שרק לאחר שהוא אינו בנמצא מבינים את הכוח שלו ואת איבוד החיוניות אצל אותו אדם שמשאיר אותו מחפש אחר סוג של פתרון יעיל. עבור הרבה מן הגברים בארץ הפתרון הוא לעבור אל תסרוקת חדשה או לגלח את השיער של הראש לחלוטין, ועבור הנשים יש מרוץ שלם בחיפוש אחר פתרון יעיל שיחזיר את המראה של ראש מלא בשיער בריא בצבע שאותו מעדיפים. איך בדיוק יכולים גברים ונשים לבצע טיפול במצב של נשירת שיער? הצעד הראשון הוא לפעול כאשר כל הסיפור הזה מתחיל, ובשום פנים ואופן לא להיות שאננים.

לבדוק מגוון אפשרויות

נשירת שיער עשויה להתרחש בשל מגוון רחב של סיבות, החל מגנטיקה, דרך חוסרים תזונתיים, חרדות ומתחים ועד לנשירה שמתקיימת לאחר לידה. לצד זה, יש כמה וכמה דרכים לטפל בבעיה, ולא מעט מן המידע החשוב מופיע באתר של  balding.

בודקים מצב רפואי

הדבר הראשון שאותו צריכים לעשות במידה ומרגישים כי השיער הולך ונושר לו בכמות גדולה מן הרגיל ונוצרות כבר קרחות שמהן לא מתמלאים כל אותם החוסרים, הוא לפנות אל הרופא בקופת החולים על מנת שזה יבחן את הדברים לעומק מבחינה רפואית. יכול להיות כי אותו אדם סובל משינויים הורמונליים, אולי ישנה בעיה בבלוטת התריס או שישנה מחלה שאותה יש לאבחן בהקדם. לרוב יהיה מדובר בבדיקות אצל רופא נשים עבור נשים ובדיקות דם שבהן מחפשים נתונים שיכולים להעיד על הבעיה שאיתה מתמודדים. לפעמים אנשים גם מגיעים אל מצב של סטרס כה גדול, עד כי הביטוי לכל הלחץ הזה יהיה עם קרחות לאחר שהשיער נושר בקצב הדאגות שקיימות אצל אותם האנשים.

כיצד משלימים את החסר

תוספות ופאות

יש נכון להיום לספרים רבים פתרונות שאיתם לא צריכים לחכות עד אשר השיער יגדל או לנסות ולהסתיר עם סירוק השיער לכיוון שמכסה את הפערים. עבור נשים יש תוספות שמכסות את האזורים הללו ועבור גברים יש פאות חלקיות שמכסות באופן מלא את האזור שבו הם מקריחים.

שתלים

השתלים המודרניים הם כאלה אשר הולכים ונעשים יותר פופולאריים אצל גברים, אבל כאן יש לזכור כי ההוצאה הכספית היא גבוהה בצורה שאולי לא לכל אחד תתאים. צריכים למצוא מקום שבו התוצאות מעניקות מראה מלא שנראה הכי טבעי, כי לאחר הביצוע של השתלים הם שם על מנת להישאר עד לתום מהלך החיים.

משחות וכדורים

גם באתר של  balding זה מפורט וקל להבין כי נכון להיום יש המוני סוגים של משחות, שמפו ואף כדורים אשר מוכיחים את עצמם בתור יעילים בהתאם למצב שגרם לקרחת שממנה סובלים. כאמור, זה חשוב קודם כל לגשת אל רופא כדי שיבדוק מה הוביל לבעיות ההתקרחות והאם מדובר במצב הורמונלי, במצב של חולי או במצב שהוא תורשתי לחלוטין, ורק אז יוכל להתאים את הצעדים הכי רלבנטיים באופן אישי.

טיפולים טבעיים

ניכר כי שמנים טבעיים כמו שמן קיק, עשויים לזרז את צמיחת השיער. אמנם אין זה מוכח, אך לא מזיק לנסות.

 

נשירת שיער זה מצב לא נעים, אך טוב לדעת שיש מגוון דרכים לטפל בבעיה.