אם אתם גרים באזור המרכז ומתלבטים אם להוציא רישיון על אופנוע, המאמר הזה מיועד עבורכם. איך מוציאים רישיון על אופנוע, מאיזה גיל תוכלו לעשות את זה ולמה כדאי לרכוב על אופנוע באזור המרכז? כל התשובות לפניכם.

כך תוציאו רישיון על אופנוע

על מנת להוציא רישיון על אופנוע אתם צריכים לעשות מבחן תיאוריה, שיכין אתכם למעשה לכל ההתנהלות על הכביש, לכללי התנועה ולתמרורים השונים. אחרי שתעברו את התיאוריה אתם יכולים להתחיל ללמוד שיעורים על אופנוע באופן מעשי. אחרי שתסיימו את מכסת השיעורים שאתם צריכים לקחת תוכלו לגשת למבחן מעשי – טסט. באתר אסק רלב"ד תמצאו הסבר על הגיל שבו אפשר להוציא רישיון לאופנוע, נדבר על זה כמובן בהמשך.

בהזדמנות זו חשוב לציין, לפני שאתם ממהרים להתחיל את התהליך אתם צריכים להוציא טופס אישור רפואי, שנקרא גם טופס ירוק. הטופס הזה הוא למעשה טופס הצהרה של שני רופאים שמאפשרים שאתם יכולים להוציא רישיון. שני הרופאים הללו הם רופא עיניים ורופא משפחה. בסופו של דבר המטרה שלהם היא לוודא שאין לכם ליקוי ראייה חמור או בעיה רפואית כל שהיא שיכולה לפגוע בכושר הנהיגה שלכם.

מאיזה גיל ניתן להוציא רישיון על אופנוע?

לפני הכל אנחנו צריכים לדבר אתכם על הגיל המינימלי להוצאת רישיון על אופנוע. חשוב לציין שהגיל הצעיר ביותר שבו תוכלו לגשת למבחן תיאוריה הוא 15.5, זאת כמובן בעבור רישיון בדרגה הבסיסית ביותר, A2. על מנת להוציא רישיון על אופנוע כזה אתם צריכים להיות בני 16 לכל הפחות. בנוסף, אם עדיין לא מלאו לכם 17 שנים אתם חייבים לקבל אישור מההורים בכתב על כך שאתם רשאים להוציא רישיון לאופנוע.

אופנוע באזור המרכז – כן או לא?

נפתח בשורה התחתונה, נוח מאוד לרכוב על אופנוע באזור מרכז הארץ, במיוחד בערים צפופות כמו תל אביב. אז למה זה נוח?

 

 

לא צריך לעמוד בפקקים

כפי שאתם ודאי יודעים, באזור המרכז יש עומס תנועה גדול מאד ואם יש לכם רכב פרטי, זה יכול להיות פשוט סיוט להתנייד איתו. לכן אנחנו ממליצים לכם לרכוב על אופנוע, אתם למעשה כבר לא צריכים לעמוד בפקקים וזה יחסוך לכם המון זמן ואנרגיה. במיוחד אם אתם עובדים באזור המרכז, העמידה בפקקים יכולה להיות חוויה לא פשוטה ועם האופנוע אתם תגיעו לכל מקום שתרצו בקלות ובמהירות.

לא צריך לחפש חניה

כל מי שגר בתל אביב יודע שחניה זה מצרך שקשה מאד להשיג. כמה פעמים יצא לכם לעשות סיבוב של שעה עם הרכב שלכם רק כדי לחכות שמישהו יואיל בטובו לצאת מהחניה ולהשתחל פנימה. כשאתם רוכבים על אופנוע באזור המרכז אתם כבר לא צריכים לחפש חניה וזה יחסוך מכם המון זמן, כמובן שגם אנרגיות שליליות שכרוכות בחיפוש חניה אין סופי.

מגיעים במהירות לכל מקום

האופנוע הוא כלי רכב מהיר מאד, לפחות ביחס לרכב. אז נכון, אנחנו ממש לא ממליצים לכם לעבור את המהירות המותרת ועם זאת, בזמן שהרכבים הפרטיים מושפעים בצורה ישירה מעומס כלי הרכב על הכביש, אתם יכולים להגיע במהירות ממקום למקום וזה כמובן יתרון גדול מאד.

לסיכום

אם אתם גרים באזור המרכב ומתלבטים האם להוציא רישיון לאופנוע או לא, אנחנו בטוחים שקיבלתם את כל התשובות במאמר זה. האופנוע הוא כלי רכב יעיל מאד באזורים כמו אזור המרכז, אך עם זאת חשוב שתתנהלו איתו נכון ותשמרו על עצמכם.