שמנים אתריים הם שמנים מופקים מחלקי צמחים, והם מאפשרים להחזיר את כוח הריפוי ולספק לגוף מזור לכאבים, דלקות ואף הרגעה חיונית בסוף יום ארוך. במדריך זה נציג בפניכם את חמשת השמנים שחובה להכיר ואף להשתמש באופן קבוע – לצורך יצירת איכות חיים טובה ובריאה יותר.

טיפול באמצעות שמנים אתריים: מהם השמנים האיכותיים ביותר?

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר ישראלים מחליטים לרכוש שמנים אתריים, וזאת בשל הסגולות הבריאותיות וכן האפקט הבריאותי והמרגיע אליו ניתן להגיע באמצעות שימוש בשמן. למעשה, מדובר בטיפול לא פולשני ואפקטיבי מאוד בעבור כל שכבות האוכלוסייה, אולם חשוב לזכור כי המגוון כאן הוא עצום ועשוי לבלבל לא מעט. שמנים אתריים איכותיים ניתן לרכוש דרך חברות מקצועיות בלבד, ולכן חשוב להכיר את חמשת השמנים אשר נחשבים לאיכותיים ביותר, רק לפני ההזמנה:

שמן אתרי עץ התה

נחשב לבעל סגולות רבות, בעיקר בכל הקשור לאפקטיביות של השמן בעבור עידוד צמיחת השיער, שיפור עור הפנים וכן טיפול בדלקות. לעץ התה יתרונות בריאותיים מובהקים, והוא נחשב למחטא מצוין. בשמן משתמשים לצרכי ריפוי אך גם קוסמטיקה, ולכן ניתן למצוא בלא מעט מוצרים כמו קרם פנים, סרום ושמפו ומרכך לשיער.

שמן אתרי תפוז

מדובר בשמן איכותי מאוד אשר נחשב לאפקטיבי בעבור טיפול בבחילות, בעיות במעי, נדנודי שינה ואפילו בעיות בעור כמו אקנה. מאחר ומדובר בריכוז גבוה של ויטמין ניתן לראות תוך זמן קצר שיפור בתחושה הכללית ואף לחידוש הרקמות, ולכן הוא מומלץ לרכישה ולשימוש באופן קבוע.

5 שמנים אתריים- שחייבים להכיר

שמן אתרי לימון

שמן אנטיביוטי מצוין, וזאת בשל העובדה כי בשמן יש חומר פעיל בשם לימונן אשר מסייע לצורך טיפול בדלקות במערכת הנשימה, הורדת חום וכן תולעים במעיים. מחקרים רבים אשר נערכו מצאו כי מדובר בשמן איכותי ויעיל מבחינה קלינית, אולם חשוב לשים לב כי החשיפה לשמש עם השמן איננה מומלצת.

שמן אתרי קמומיל

קמומיל הוא צמח הפורח בתקופת האביב, ועד לאחרונה נעשה בו שימוש רק בעבור חליטות. אולם, לאור שורה של מחקרים אשר מצאו כי לצמח סגולות בריאותיות הפכו את השימוש בקמומיל מחליטה לשמן. באמצעות שמן אתרי קמומיל ניתן לטפל בכוויות, כאבי מחזור וכן להשתמש בשמן כנוגד דלקות כמו דלקות בעור וכן איחוי של העור לאחר כוויה.

שמן אתרי מנטה

שמן מנטה מסייע באופן ממשי בעבור אנשים אשר סובלים מכאבי ראש, חולשה ובחילה. בנוסף, הוא נחשב למעורר מבחינה אנרגטית ולכן הוא נחשב לאחד השמנים הנמכרים ביותר בעולם, כמו גם בישראל. באמצעות השמן ניתן לפתוח גם סינוסים כמו גם לטפל בשפעת, וזאת בשל ריכוז החומרים הפעיל. מעבר לריח המצוין, מדובר בשמן יעיל מאוד ואף זול באופן יחסי.