בחירה של קבלן מפתח מהווה אתגר ממשי, וזאת בשל חשיבות התפקיד וריכוז כל תחומי האחריות הנוגעים לתהליך השיפוץ והבנייה. במדריך הבא נציג בפניכם טיפים לבחירה של קבלן מפתח אשר לא רק יחסוך מכם כאב ראש אלא גם יעניק לכם שקט נפשי (והכרחי) לצורך סיום הפרויקט על הצד הטוב ביותר.

קבלן מפתח: בחירה קריטית וחשובה מאוד בתהליך של שיפוץ ובנייה

תפקידו של קבלן המפתח נחשב לאחד התפקידים החשובים אם לא החשוב ביותר בתהליך של שיפוץ ובניין. קבלן מפתח הוא למעשה איש אמון שלכם בשטח, והוא זה שמרכז אחריו את כל תחומי האחריות הנוגעים לפרויקט: בחינת תוכניות הנדסיות, תיאום ובקרה בין אנשי המקצוע, ניהול שוטף של כל הפעולות המתרחשות במבנה ומחוצה לו, ביצוע כל עבודות הבנייה כולל מדידה, עבודות עפר, ניהול זמנים ובחינה של כל אנשי המקצוע הקשורים בפרויקט ועוד. קבלנים כמו שיינר חנוך פרויקטים נחשבים מזה שנים לאנשי המקצוע המובילים בתחום, וזאת בשל שימת דגש על רמה מקצועית גבוהה מאוד כמו גם העסקה של קבלנים מיומנים ובעלי ניסיון. חשוב לזכור כי קבלן מפתח מקצועי הוא האיש אשר יעניק לכם בסופו של דבר את המפתח לבית שלכם בגמר הפרויקט, ולכן תהליך הבחירה בקבלן חייבת להתבצע באופן הבא:

בחרתם קבלן מפתח- איך תדעו שהוא באמת חוסך מכם את כאב הראש

קבלת המלצות

אין חכם כבעל ניסיון ובוודאי כאשר מדובר בתהליך של שיפוץ ובנייה אשר זוכה בשנים האחרונות ללא מעט ביקורות שליליות, בשל התנהגות שרלטנית מצד אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום. באמצעות שיחות עם חברים ובני משפחה אשר עברו את התהליך ובחרו קבלן מפתח תוכלו לקבל אינדיקציה איכותית אודות רמת המקצועיות, עמידה בזמנים וכמובן רמת קשב לצרכים נדרשים שלכם. בנוסף, בעת הפגיש עם הקבלן אל תחששו לבקש ממנו שמות של לקוחות, לצורך קבלת המלצות.

השוואה בין קבלנים

מומלץ ליצור קשר לפחות עם שלושה קבלנים, הן לצורך השוואת מחירים והן לצורך התרשמות. אין חזק יותר מרושם ראשוני ולכן הקפידו לשאול את השאלות הנכונות: באילו פרויקטים לקח חלק? האם הוא בעל תעודה מטעם משרד העבודה אשר מאפשרת לו לבצע לאייש את התפקיד? שאלות אלו ועוד רבות נוספות מהוות את המפתח לתחילת ההתקשרות, ולכן הקפידו לנהל שיחה בשקיפות מלאה ועם הבנה כי מדובר בתפקיד חיוני אשר דורש ידע, מיומנות וניסיון.

חקר ברשת

העידן האינטרנטי מאפשר לכם לאתר בעלי מקצוע בקלות ובמהירות, באמצעות הרשת. באמצעות אתרי מדרג מתמחים תוכלו להכיר אנשי מקצוע מובילים אשר זכו לדירוג גבוהה מצד הגולשים אשר קיבלו את השירות של קבלן מפתח. יש לקחת בחשבון כי מדובר בחוות דעת אישית ועל כן השוואה, שיחה וכן חתימה על חוזה מסודר הם פרמטרים חשובים בתהליך.