עמותת אחינועם פועלת מזה שנים רבות למען בני הנוער בישראל. העמותה, אשר הוקמה על ידי משפחת אדרעי הצליחה ברבות השנים ליצור מערך תמיכה אפקטיבי ובעל חשיבות עצומה לערי הפריפריה, וזאת בשל שורה ארוכה של תוכניות אשר הובילו לא רק לפיתוח של אזורים אלו אלא גם ליצירה של מעטפת מקצועית הנותנת לבני נוער מעוטי יכולת כמו גם כאלו שאינם מוכרים לרשויות הרווחה אפשרות להגשים את עצמם במסגרת הלימודים, צבא ואפילו קריירה. אם לא שמעתם על פעילות העמותה, זה הזמן להכיר את העומדים בראשה וכן את מערך התוכניות אותה היא מקדמת ומפתחת מתוך אהבה ותשוקה למען דור העתיד של מדינת ישראל.

עמותת אחינועם – כל מה שצריך לדעת

עמותת אחינועם הוקמה לפני מספר שנים על ידי רפי אדרעי ואחיו איל אדרעי. האחים הם בעלי שורשים עמוקים בצפת, כאשר את העמותה הקימו בעקבות הסיפור האישי שלהם – בעקבות מצוקה כלכלית נאלץ אייל לעזוב את הלימודים כדי לתמוך במשפחה כלכלית, ולכן לא סיים 12 שנות לימוד.

יחד עם זאת, האתגרים האישיים והכלכליים לא עצרו את אייל ואת בני המשפחה מלהצליח, ועדות לכך ניתן למצוא בהקמה של העמותה אשר ברבות השנים הצליחה לסייע לאלפי בני נוער לצלוח את האתגרים ולהגשים את הפוטנציאל הטמון בהם. על כן, בעמותה מקדמים תוכניות רוחביות הכוללות בין היתר ליווי אישי של בני נוער החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה, קידום בני נוער בני העדה אתיופית על ידי תוכניות אישיות של מצוינות אישית והכנה לקראת שירות קרבי, חלוקת מחשבים מחודשים או חדשים ועוד. רפי אדרעי עמותת אחינועם סיפר בשורה של ראיונות לאחר שהעמותה חילקה אלפי מחשבים כי הפערים בחברה הישראלית הם אלו שעומדים לנגד עיניהם של  המייסדים אשר רואים באתגרים הזדמנויות שאותן אפשר ורצוי לנצל, כל זאת לטובת יצירה של מערך תמיכה.

 

קידום בני נוער באזורי הפריפריה כדרך חיים

האחים משה, איל ורפי אדרעי עמותת אחינועם מתנדבים ופועלים באופן קבוע מתוך מטרה להוביל לשווין הזדמנויות וכן קידום של בני נוער באזורי הפריפריה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו להתרשם מהפעילויות הרבות המתבצעות לאורך כל השנה ואף מתרחבות לאזורים נוספים, כחלק מאמונה והבנה כי רק דרך התרחבות וחשיפה של התוכניות לקידום בני הנוער ניתן יהיה לסייע לאותם שזקוקים לכך. על כן, קידום בני הנוער באזור הפריפריה מתבצע במספר מישורים – החל משיפוץ של ספריות וקידום חינוך מוזיקלי בעיר צפת ועד לתוכניות של הכנה לשירות קרבי ומשמעותי, לטובת פיתוח מיומנות של מנהיגות והעצמה אישית בקרב בני נוער בני העדה האתיופית. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות התוכניות וכן האלמנטים הנוספים שמרכיבים את הפסיפס הישראלי בדמות עמותה שפועלת מזה שנים רבות למען מטרה חשובה.

לסיכום

עמותת אחינועם לא נותנת לבני נוער להרגיש כי הם שווים פחות מבני נוער אחרים. להפך, באמצעות העצמה אישית ושימת דגש על קידום אישי המתבצע באמצעות מערך מתנדבים וכן רשויות הרווחה שנתרמות ביחד למען אותם בני נוער. עדות להצלחה ניתן למצוא בביקורות המצוינות אותה קיבלה העמותה מבני נוער שלקחו חלק בפעילות וכן מהארגונים שתומכים באופן תדיר במהלכים של העמותה לקידום בני הנוער. על כן, מדובר בעמותה חשובה שמצליחה לצלוח אתגרים ולאפשר לדור העתיד להגשים את עצמו ואת השאיפות שלו, ללא תלות בתנאי הפתיחה מהם הם מגיעים או ממצבם הכלכלי.