בשנת 2020 נרשם זינוק של עשרות אחוזים בפנייה לטיפול פסיכולוגי, וזאת בשל המצוקה הנפשית שנגרמה למאות אלפי בני אדם מכל רחבי העולם וכאן בישראל בעקבות נגיף הקורונה וכללי הסגר החברתי. למעשה, הקוורנה היוותה רק טריגר להבנה כי פנייה לטיפול פסיכולוגי בעת הצורך הוא לא בושה אלא להפך – דרך יעילה ליצירה של איכות חיים משופרת. מהן הסיבות לשמן כדאי לגשת לטיפול פסיכולוגי? להלן סקירה מיוחדת:

תחושת מצוקה שאינה מרפה

תחושה מצוקה שאינה מרפה ובהתאם לכך גורמת לתחושות של חרדה ודיכאון מהווה את אחד הסיבות הבולטות מדוע כדאי לגשת לטיפול בהקדם. ניתן לגשת לטיפול פסיכולוגי בראשון לציון או בכל עיר אחרת המתמחה בטיפול בבעיה הספציפית שגורמת לכם לתחושת המצוקה, ובהתאם לכך לפתוח צוהר לעולם שלם של טכניקות טיפול אשר במסגרתן ניתן יהיה ליצור איכות חיים משופרת לצד חיזוק הנפש אבל גם הגוף. מדובר בהזדמנות לספק לעצמכם את היכולת לפנות לאנשי מקצוע מומחים בתחומם שיסייעו לכם להתמודד, ולהסיר את המועקה ותחושת המצוקה הקבועים מלבכם ומחייכם.

כבר לא בושה: כל הסיבות שלכם לגשת לטיפול פסיכולוגי בעת הצורך

מרחב שיחה אובייקטיבי

נכון, לכל אחד מאיתנו יש את החבר/ה הכי טובים שישמחו לשמוע אודות הבעיות שלנו בחיים. אולם, חברים לא יכולים לספק לכם את נקודת המבט המרוחקת לגבי מצבכם והם נוטים לא פעם להכניס את התחושות שלהם לתוך השיחה, מה שגורר תחושה של תקיעות וכן בדידות. כאשר אתם מגיעים לטיפול אתם מגיעים למרחב בטוח שאינו מכיר את ההיסטוריה האישית שלכם, ועל כן במסגרת הטיפול תוכלו להעניק לעצמכם מרחב טיפול אובייקטיבי שלוקח בחשבון את המאפיינים האישיים שלכם – ללא שיפוטיות.

התפתחות אישית

המודעות לגבי החשיבות של התפתחות אישית עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות טיפולים פסיכולוגים ממוקדים שנועדו לסייע לכם להפוך לגרסה הטובה ביותר של עצמכם. במסגרת הטיפול ניתנת אפשרות לזיהוי של דפוסי מחשבה והתנהגות שאינם מקדמים ואף גורמים לתחושות של מתח, חרדה ודיכאון. טיפולים פסיכולוגים ממוקדים כמו למשל טיפול CBT מהווה הזדמנות לגילוי עצמי מחודש, באמצעות קבלת כלים פרקטיים וכן ליווי מקצועי ופרטני לכל אורך התהליך.

תחושת תקיעות

מי מאיתנו לא מרגיש שהוא תקוע? בין אם מדובר בחיים האישיים – זוגיות וניהול חיי משפחה ועד לפיתוח של קריירה שהולמת את הכישורים. תחושת תקיעות היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר במאה ה 21 והיא משפיעה לא רק על חבר'ה צעירים אלא גם על מבוגרים שרוצים להצליח, אבל לא יודעים איך. במסגרת של טיפול פסיכולוגי תוכלו להכיר את עצמכם לעומק, ללמוד אודות הדפוסים שלכם וכן ליצור התקדמות במגוון תחומים – כל זאת בהתאם לתוכנית טיפול פרטנית המותאמת באופן אישי אליכם.

משבר אישי

משבר אישי המתרחש בעקבות אירוע טראומתי כמו תאונה, אובדן של בן משפחה או אובדן של חבר קרוב מהווה סיבה מצוינת מדוע כדאי לפנות לטיפול. במקום להרגיש שאתם טובעים וחסרי אונים, תוכלו ליצור חוויה מחודשת ועוצמתית בדמות טיפול ממוקד שיסייע לכם להתמודד עם המשבר ואף לצמוח ממנו, גם כאשר הכול נראה אבוד וחשוך.

לסיכום, טיפול פסיכולוגי מתאים גם לילדים וגם למבוגרים שרוצים ליצור שינוי אמיתי. באמצעות מכון המתמחה בתחום וצוות של מטפלים מקצועיים ניתן ליצור איכות חיים טובה יותר, כל זאת בזכות ליווי פסיכולוגי הניתן בהתאמה אישית לצרכים שלכם ועם שימת דגש על תהליך שיכול להתבצע למשך זמן קצר או תהליך ממושך, כחלק מתהליך של ריפוי המתמקד בעולמכם הפנימי, לטובת חיזוק המתבצע מבפנים כלפי חוץ ונמשך למשך זמן רב, גם אם בחרתם להפסיק את הטיפול.