מי שגר ברחובות יודע כי העיר הקטנה, החכמה והייחודיות מספקת מגוון הזדמנויות לאנשי עסקים. ברחובות אפשר לפתוח בית קפה מצליח, חנות לכלי כתיבה, בוטיקים ייחודיים, מעדניות ומכולות. מי שירצה, יוכל להציע שירותי שליחויות לעסקים, להקים חברות הייטק וסטארט אפ – ובעצם להגשים את כל החלומות!

מכון ויצמן ברחובות, הפקולטות שיש במקום, מבני מגורים חדשים, ודיור מוגן איכותי – מביא בכול יום תושבים חדשים וותיקים לעיר, שבוודאי זקוקים לשירותים כאלה ואחרים. מלבד זאת, השכירות הזולה יחסית של בתי עסק ומשרדים – יכולה לאפשר לפתוח עסק, בנוחות. אבל כיצד פותחים עסק מצליח בעיר? הנה מספר שלבים:

גיבוש אסטרטגיה שיווקית ומיתוג בית העסק שלכם מול הצרכנים

נסו למצוא כלים מומלצים לעיצוב לוגו בעזרתם תוכלו למתג את בית העסק ולתכנן את המיצוב שלו בעיני קהל היעד. לדוגמא: עיצוב לוגו באמצעות כלים מיוחדים וחינמיים יאפשר לכם לעצב לוגו לבית השקעות. לוגו כזה צריך להיות סולידי ולשדר תחושה ארצית ללא יותר מידי צורות וקישוטים. עבור חנות לבעלי חיים: יש צורך לוגו צבעוני ומשעשע, שיש בו דמות של בעל חיים כמו כלב או חתול. לכן ההתאמה בעת העיצוב – חשובה.

לפני שפותחים כול בית עסק, צריך לדעת כיצד מתאימים אותו לקהל היעד וכיצד משווקים אותו בצורה נכונה: לכן דרושה הכנה של אסטרטגיה שיווקית. אסטרטגיה כזאת מטרתה להבין מה הטון והשפה שבית העסק צריך לגבש לעצמו. התאמת השפה העיצובית גם היא חשובה, בעוד שיש להתאים את הדרך בה מנסחים מודעות, פרסומות, סלוגן ותוכן שמועבר ללקוחות שהם קהל היעד. בד בבד מומלץ לבחור דרך למתג ולשווק את בית העסק כמו דרך בחירת לוגו ועיצוב שלטים. פה נעצור לציין ששיווק דיגיטלי הוא חיוני, והוא אלמנט שרצוי ומומלץ לכלול בתהליך השיווקי.

פתיחת עסק ברחובות המדריך המלא - עידן בן אור

נסו להבין מי הם המתחרים שלכם

ברחובות יש לא מעט עסקים קטנים שנותנים שירותים לקהלים שונים. נסו להבין איזה עסקים בעיר נותנים שירות דומה לזה שאתם מספקים ובד בבד נסו לזהות את הבידול שלכם מהמתחרים. לדוגמא: אם סופר גדול מקנה מחירים טובים ללקוחות ואתם רוצים לפתוח מכולת קטנה – נסו לשים את הדגש על יחס אישי, שירות משלוחים לכול מקום, תשלום בהקפה והזמנת מוצרים מיוחדים עבור לקוחות שזקוקים לפריטים שאין בכול מקום. בכך תבליטו את הייחודיות שלכם.

רישום העסק ברשויות המקומיות

כיום, כול בעל עסק – בין אם הוא עתיד להיות עסק פטור, מורשה או חברה בע"מ – צריך להירשם ברשויות המקומיות. גשו אל סניף מע"מ ברחובות, אל סניף מס ההכנסה ואל מנהל חשבונות אמין כדי לבצע את כל הדרוש לפתיחת עסק. הפעולה תבטיח כי העיסוק שלכם יהיה מוכר וכי תשלמו את המיסים הדרושים לרשויות. עבור עוסק מורשה יש להגיע אל סניף מס הכנסה שנמצא ברחוב רוז'נסקי 11, (יש לבדוק מהן שעות הפתיחה). גם הבניין של מע"מ נמצא ברחוב זה. התייעצו עם רואה חשבון לגבי הרישום ברשויות.

צרו שיתופי פעולה

לאחר שתפתחו את בית העסק (רצוי בטקס פתיחה חגיגי שיזמין את התושבים להגיע למקום), נסו לייצר שיתופי פעולה אפקטיביים. לדוגמא: אם פתחתם בית קפה: בדקו איך אפשר לשלב את הפעילות עם אמנים צעירים שרוצים לבוא לנגן במקום. אם פתחתם מספרה – שלבו את העסק עם שירותי קוסמטיקאיות. בכך תוכלו למשוך יותר אנשים אל בית העסק ולהתחיל להרוויח מהפעילות שלכם בעיר.