מצד אחד שומעים כל הזמן על אנשים (זוגות ומשפחות) שבוחרים לבלות בתאילנד ומצד שני עדיין ניתן לגלות בתאילנד יעדים חדשים שחייבים לבקר בהם, וזאת כי כך זה שמדובר ביעד ענק שממוקם היטב, שהאנשים בו נחמדים, שמכיל אטרקציות שוות, שההיסטוריה שלו מעוררת השתאות, שהאוכל בו מדהים ושהטבע בו מרהיב ועוצמתי. מכאן שגם אם כבר ביקרתם בפוקט ובבנגקוק, היו בטוחים שתאילנד מציעה מגוון יעדים שווים נוספים, כאלו שרק מחכים לכם. מהיכן מתחילים? להלן כמה המלצות:

צ'אנג מאי

צ'אנג מאי הינה העיר הראשית בצפון תאילנד והיא מהווה יעד מועדף עבור רבים, ולו כי היא ממוקמת בתוך גלויה. מסביבה נהרות וגבעות ירוקות, לצידה נהר מרשים, מזג האוויר בה אידאלי (יבש וקריר), היא מארחת שלל פסטיבלים, מפעילה שוק לילה והיא מהווה נקודת יציאה מבטיחה לשלל יעדים שווים, קרי חוות הפילים והנמרים. אי לכך צ'אנג מאי הפכה ליעד מאוד מבוקש אצל הישראלים, כך שלא תתקשו לקבל טיפים שווים, ולו עבור קורסי בישול מומלצים. מה עוד אין לפספס בה? את "הפארק הלאומי דוי אינטאנון" – שמורה מרהיבה שכוללת מפלים עוצמתיים וצמחייה שופעת.

הפארק הלאומי קאו יאי

פארק זה שמצוי בצפון מזרח תאילנד בהחלט מהווה יעד חובה. במקום יערות ירוקי עד שמהווים בית חם לאלפי צמחים ומאות בעלי חיים, כולל צבאים, קופים, פילים וטיגריסים. עוד במקום מסלולי הליכה, פריחה של סחלבים, מפלים מרהיבים ועוד. מכאן שאם מחפשים טבע מרשים ביעד שגם כך מציע טבע עוצמתי, בהחלט מדובר ביעד מבטיח.

צ'יאנג קאן

מצד אחד מדובר בעיירה שבקלות הייתה יכולה להיות מושבת תרמילאים תוססת, אך מצד שני הממדים הזעירים שלה הופכים אותה רק ליותר אטרקטיבית, ולו כי היא מצליחה לשמור על אותנטיות. מה היא מציעה? תצפית נהדרת על ההרים שבלאוס ועל נהר ציורי, ובאופן כללי חיי כפר רגועים שכיום כבר קשה למצוא. מכאן שאם צ'יאנג קאן מופיעה במסלול שלכם, בהחלט תעצרו בה, ולו ליומיים שלושה.

תאילנד היעדים שלא כדאי לפספס

השוק הצף של אמפווה

העיירה הפסטורלית אמפווה מתפעלת שוק צף אותנטי, צבעוני ולא מאוד מתוייר, כך שכיף לערוך בו קניות, להתוודע דרכו למקומיים, לטעום משלל תבשילים מענגים שמכינים מול העיניים ולרכוש הביתה מזכרות ייחודיות, כאשר גם בערב מומלץ לעלות על הסירה – הפעם עבור שייט שמוביל לצפות בשלל גחליליות קסומות. לכאן ניתן להגיע ישירות מבנגקוק וכמובן שמומלץ להעביר פה לפחות לילה אחד.

הפארק הלאומי סאם רוי יוד

כקינוח נציין שבמרכז תאילנד מחכה פארק ייחודי שבהחלט שווה הגעה. הפארק הלאומי "סאם רוי יוד" מציע ערבוב מענג של כפרי דייגים, חופים לבנים, מערות נטיפים וכמובן ג'ונגל, כך שמקום אחד מציע אינספור אטרקציות, כאשר "מערת המקדש המואר" שמארחת מדי יום את קרני השמש מהווה יעד קסום. נשמע טוב? זוהי הייתה רק המנה הראשונה!