החלטות לעת זקנה

החיים הם יפים ומאתגרים, הם דרך רצופה של רגעים קטנים, הם זיכרונות שמשובצים בחלומות, הם קסם שמהול בקשיים פיזיים – החיים הם חשובים ומוערכים ועל כן כאשר אדם מגיע לגיל מבוגר עליו לעצור ולבצע "תכנון מסלול מחדש". אנשים מבוגרים צרכים לקבל מספר החלטות חדשות, וזאת כי לצד העובדה שלהגיע לגיל מבוגר זוהי בהחלט ברכה, גם יש להיות מודעים לעובדה שעם הגיל מתעוררים קשיים, ואף כאלו שעשויים להוציא מתפקוד, משמע כל עוד נהנים מצלילות הדעת, חשוב לעצור ולהגדיר כיום כמה דברים עבור המחר.

ייפוי כוח מתמשך

יש דברים שחשוב ביותר להכריע לגביהם עוד כיום ובטח כשעל הפרק עומדות החלטות בריאותיות וכספיות, ועל כן ראוי להכיר את היתרונות של ייפוי כוח מתמשך. במה דברים אמורים? ובכן ייפוי כוח מתמשך הנו מסמך משפטי שמאפשר להחליט מי וכיצד ייטפל במגוון עניינים כאשר כבר לא נוכל לקבל החלטות מושכלות בעצמנו. עוד חשוב לדעת שניתן לבחור אדם אחד עבור קבלת החלטות רפואיות ואדם שני עבור קבלת החלטות כספיות. מדוע נוהל זה כה מוערך? מדובר בהזדמנות לקבל כיום החלטות עבור המחר, כך שניתן לוודא שגם אם בעתיד לא נהיה בשיאנו, עדיין יתקבלו מיטב ההחלטות – בעזרת אנשים שסומכים עליהם.

ייפוי כוח מתמשך

ביטוחים

בעוד שאנשים צעירים מסתכלים על ביטוח בריאות כעל הוצאה שאינה בהכרח הכרחית, הרי כשמבוגרים יודעים להעריך שלל פוליסות, ועל כן גם בגיל מבוגר שווה להכניס פוליסה כזו או אחרת למשוואה, אם כי יש לשים לב שהמחיר הגבוה (ששמור למבוטחים מבוגרים) אינו פוגע בכדאיות. כמו כן, מוטב להכיר כתובת שמסייעת להפעיל את פוליסת הביטוח, וזאת כי ידוע שחברות רבות מבקשות לנצל את חוסר ההתמצאות של האוכלוסייה המבוגרת בכל הנוגע לזכויות שלה. למי אם כן פונים? תמיד טוב להכיר משרד של עורכי דין ייעודיים, ממש כפי שמציע האתר lawtip, אתר שמסייע לממש באופן מהיר ורווחי שלל זכויות שנוגעות לתביעות סיעוד, ביטוח חיים וכדומה.

עריכת צוואה

אין זה נחמד לקבל החלטה שעומדים להכריע מה הולך למי, אך כשמתקדמים עם הגיל זהו רק צעד מתבקש, וכעדות לכך ניתן לבחון מגוון מקרים שבהם אנשים נפטרו ואילו המשפחה שנותרה מאחור ללא צוואה החלה לריב האחד עם השני. מכאן שחשוב לעשות סדר, ועל כן טוב לדעת ש"חוק הירושה" מאפשר לכל אדם לערוך צוואה בהתאם לרצונו, כאשר בנקודה זו ראוי לקבל החלטה נוספת: כיצד מבקשים להכין את הצוואה – האם בכתב, לצד עדים, בע"פ, או בפני רשות. כמו כן, בנקודה זו גם ראוי לשקול למנות מנהל עיזבון שיהיה אחראי על החלוקה.

לא איום אלא הזדמנות

כל החיים מורכבים מקבלת תתי החלטות וכך הדבר גם כשמתבגרים. מכאן שיש לחבק את ההזדמנות, להעריך אותה וכמובן לנצל אותה על הצד הטוב ביותר.