מי מאתנו לא היה רוצה לחיות את חייו באופן בריא, ולנהל שגרת חיים נכונה, מדויקת וכמובן – בריאה? סביר להניח שכולנו רוצים לנהל את חיינו בצורה בריאה, אך כדי לעשות זאת, חשוב לעבור תהליך עם עצמנו. איך מתחילים לנהל אורח חיים בריא יותר? כל הפרטים בכתבה שלפניכם.

אורח חיים בריא

מוציאים את כל מה שלא בריא החוצה

הבית שלנו מכיל לא מעט מזונות שאינם בריאים, גם אם אנחנו לא מודעים לכך. על מנת להתחיל בתהליך, חשוב להוציא מהבית את כל מה שאינו בריא, לרבות שתייה מתוקה וממתקים. כדי לנהל אורח חיים בריא, חשוב לשמר על סביבה תומכת, סביבה שאינה מכילה פיתויים שעשויים להסיט אתכם מהמטרה, לכן יש להוציא החוצה את כל המזונות הללו.

רוכשים מוצרים בריאים

כעת, כשהבית אינו מכיל מאכלים עתירי שומן, סוכר וכולסטרול, תוכלו למלא את הארונות והמקרר במזונות איכותיים, מזינים ובריאים.  איפה תוכלו למצוא אוכל בריא? החל ממחלקת הירקות בסופרמרקט ועד חנות טבע ברחובות, בה תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים אורגניים וטבעיים.

ביי לשתייה המתוקה – מעכשיו רק מים!

נוזלים הם חלק משמעותי מהגוף שלנו, לכן חשוב להרוות אותו באופן קבוע, כשההמלצה הרווחת היא לשתות כ2 ליטר ביום לאדם ממוצע. שתייה מתוקה מכילה סוכרים וצבעי מאכל והיא אינה בריאה (גם לא שתיה דיאטטית). העדיפו לשתות מים בכל הזדמנות והפסיקו לשתות שתייה מתוקה ומוגזת.

טיפ: תוכלו להוסיף חתיכות פרי למי השתייה ובכך להמתיק אותם מעט.

בונים תפריט מאוזן ומדויק

לכל אחד יש צריכת קלוריות יומית מומלצת, כמו גם צריכת ערכים תזונתיים, לכן כדי להתאים לעצמכם את התפריט הנכון והמדויק, חשוב להתייעץ עם בעל מקצוע ולא לעשות זאת באופן עצמאי. דיאטן או תזונאי יוכלו לסייע לכם לבנות תפריט שיספק לכם את מלוא הוויטמינים והמינרלים הנחוצים, בהתאם ללוח הזמנים ואורח החיים שלכם. למשל, תפריט של אדם שמתאמן 3 פעמים ביום, יהיה שונה לחלוטין מתפריט של אדם שאינו מתאמן כלל. אל תיקחו סיכון, וגשו לאיש מקצוע שיסייע לכם בבניית התפריט האידיאלי ביותר.

משלבים בלוח הזמנים פעילות גופנית

פעילויות ספורטיביות, אימונים גופניים או אפילו סתם הליכה פשוטה – כל אלה חיוניים ליצירת אורח חיים בריא. זה לא משנה אם תחליטו לעשות מנוי לחדר הכושר, או שתבחרו לצאת להליכה בשכונה פעמיים בשבוע, כי כל פעילות גופנית תהיה נהדרת ותביא עמה יתרונות ומעלות. אם מעולם לא התאמנתם, יש להתחיל להתאמן באופן הדרגתי וביקורתי, כשמומלץ להתייעץ עם מאמן כושר מקצועי שיבנה בעבורכם תכנית אימונית בהתאמה אישית.

אגב, תוכלו להגיע אל מתחם ספורטק שבעיר, בו תמצאו מגוון מתקני ספורט ומגרשים לשימוש התושבים. שימו לב ששעות הפעילות של המתחם הן עד השעה 23:30 מידי יום.

 

שנסכם? אורח חיים בריא מהווה מטרה בעבור לא מעט אנשים, כשכדי ליישם אותו יש להתנהל באופן מסוים, הכולל תפריט תזונתי נכון ופעילות גופנית. התחילו לנהל אורח חיים בריא בהדרגה, ותוכלו ליהנות מחיים בריאים יותר, טובים יותר ומהנים הרבה יותר. בהצלחה!