ימי המיון בצה"ל הם ימים חשובים אשר ישפיעו על עתידכם למשך שלוש השנים הקרובות, ואפילו בעבור קריירה צבאית ענפה. כיצד ניתן לשפר את הסיכויים להצליח? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ימי המיון: חלק מהותי מעתידכם הצבאי

ימי המיון בצבא ובייחוד הצו הראשון מהווים מעמד מלחיץ למדי, וזאת בשל החשיבות העצומה של אותו היום בתהליך המיון שלכם לתפקידים בצה"ל. ככל שהביצועים שלכם יהיו טובים יותר, כך תוכלו לשפר את הסיכוי להתקבל למקצועות נחשקים כמו גם להתקבל לקורס קצינים בכדי להמשיך את עתידכם גם בצבא. כיום רבים מבינים ובוודאי גם אתם כי לתפקיד בצה"ל יש משמעות עצומה גם באזרחות, ולכן חשוב להשקיע ולהגיע מוכנים ככל האפשר. ראשית כל, מומלץ להיכנס לאתרים אשר מתמחים בהכנה לצו ראשון ולבחור בלשונית של צו ראשון מבחנים. באמצעות תרגול של מבחנים תוכלו להבין היכן אתם מתעכבים, על מה צריך לעבוד כמו גם לעבוד על ניהול זמנים. ניהול זמנים הוא מרכיב משמעותי מאוד מההצלחה שלכם בימי המיון, וזאת בשל העובדה כי כל מבחן מוקצב בזמן ולא ניתן להשלים אותו בהמשך. לכן, כאשר אתם מתרגלים את המבחנים הקפידו לבחון את השעון ולקצר זמנים עד כמה שאפשר – כך שתוכלו להגיע ערוכים ומוכנים.

למתגייס מה לעשות כדי לשפר את סיכוייך בימי המיון לצהל

קבלת ייעוץ דרך חברים אשר עברו את התהליך

בישראל כל נער ונערה עוברים צו ראשון, והם יכולים לספק לכם מניסיונם טיפים מצוינים אותם תוכלו ליישם בעצמכם. מדובר בדרך מצוינת קודם כל להכיר את המערכת, את סדר היום המצופה מכם כמו גם להיערך מראש. ככל שתהיו מוכנים מראש, כך תוכלו להגדיל את הסיכויים שלכם להצליח ואף להתעלות על מועמדים טובים מכם.

תרגול הוא שם המשחק (וההצלחה)

מעבר לתרגול של מבחנים, חשוב לתרגל גם עמידה מול קהל כמו גם את היכולת הוורבאלית שלכם. חלק מהותי מיום המיון הוא שיחות אישיות עם מאבחנת אשר בוחנת לא רק את הפרטים שלכם אלא גם את האישיות שלכם, ולכן תוכלו להגדיל את הסיכויים באמצעות תרגול של מבחן תחת לחץ אך גם ניהול שיחה, כך שתוכלו להגדיר מראש מהם היעדים שלכם מבחינת הקריירה הצבאית וכן מהם התפקידים אשר מעניינים אתכם.

שיתוף עם החברים

בכדי שתוכלו להיות מוכנים, אל תחששו לאסוף סביבכם חברים אשר עתידים גם הם לעבור את יום המיון. באמצעות חברים ניתן להחליף רעיונות בנוגע למבחנים, לבחון האחד את השני כמו גם לספק מעטפת של תמיכה. לא טוב היות האדם לבדו, ולכן באמצעות החברה תוכלו לחזק את הביטחון העצמי והדימוי העצמי, כמו גם לספק לעצמכם מעטפת נעימה אשר תבטיח כי תגיעו ליום המיון מוכנים בצורה הטובה ביותר כמו גם מחוזקים בזכות התמיכה אותה קיבלתם.