ליחה בגרון

ליחה בגרון היא תופעה מוכרת שמתרחשת בעיקר בתקופת החורף אבל גם בעונת מעבר. כיצד ניתן להיפטר מהליחה שלעיתים עלולה ללוות אותנו למשך שבועות ארוכים? להלן הפרטים.

ליחה בגרון: כך תוכלו להיפטר ממנה באופן טבעי

עונת המעבר מביאה עמה ימים קרים וחמים, וחוסר היציבות הזו מחליש את מערכות הגוף וכמובן את המערכת החיסונית. לכן, אצל רבים מופיעה ליחה שמלווה לא פעם בשיעול וחום, כאשר לא פעם הליחה עשויה ללוות למשך תקופה ארוכה – גם ללא תסמינים של חולי. חשוב להבין כי בתקופת החורף עולה הסיכוי להופעה של ליחה, וזאת בשל העובדה כי מדובר במנגנון חיוני של גוף האדם אולם כאשר מדובר בכמויות גדולות של ליחה היא עשויה להעיק מאוד על איכות החיים וכמובן על איכות הנשימה. ולכן חשוב להבין כי היכולת שלנו להיפטר מהליחה בהחלט קיימת, וזאת בתנאי כי מקפידים על תנאים סטריליים לצד שימוש בתרופות וטכניקות טבעיות. מהן השיטות אותן ניתן לנסות בבית? להלן הפרטים:

ביקור בחדר מלח

חדרי מלח הפכו לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, ולא בכדי. כדי לדעת איך להיפטר מליחה צריך להבין כי צריך לעודד את הוצאת הליחה באופן טבעי, כאשר ניתן לבצע את הפעולה ביתר בקלות כאשר שוהים בחדר מלח. בזכות החשיפה למלחים טבעיים ניתן לקבל טיפול אלטרנטיבי לטובת סיוע בבעיות בדרכי הנשימה כמו ליחה, ובהתאם לכך לעודד את הוצאת הליחה באופן טבעי.

הקפדה על תזונה

לתזונה יש חשיבות עצומה מבחינת היכולת להיפטר מליחה. ישנם מזונות שידועים בתור "מעודדי ליחה" כמו פסטות, מוצרי חלב, עוגות וכן מאכלים עתירי שומן ולכן עדיף לעבור לתקופה מסוימת לתזונה המבוססת על ירקות, פירות כמו גם להרבות בשתייה של מים. נוסף לכך, תבלינים חריפים ידועים בתוך מעודדי הוצאת ליחה מהגוף ועל כן ניתן בהחלט לשלב גם תבלינים חריפים בתפריט או אפילו פלפל חריף. הפלפל מגרה את האזור של הגרון והאף, ובכך מעודד את הגוף להיפטר מהליחה.

שמירה על חום

דרך שימוש בכרית חימום אותה מניחים על אזור הצוואר והמצח ניתן להעלות את טמפרטורות הגוף ובהתאם לכך לעודד את הוצאת הליחה. נוסף לכך, הקפידו לשתות תה ומשקאות חמים כמו מים חמים עם שורש ג'ינג'ר ולימון כך שניתן יהיה למנוע את ההצטברות של הליחה והחיידקים בגרון.

מקלחת אדים

מקלחת אדים היא הזדמנות מצוינת לעודד את הוצאת הליחה מהגוף, כתוצאה משאיפה של אדים למשך מספר דקות. שימו לב כי אתם לא שוהים בחדר יותר משלוש דקות והקפידו מיד לאחר מכן לשתות הרבה מים, בכדי למנוע התייבשות.

שימוש בצמחי מרפא

שימוש בצמחי מרפא לטובת הוצאת ליחה מהווה דרך אלטרנטיבית להוצאת ליחה, וזאת בשל העובדה כי צמחי מרפא מכילים נוגדי חמצון גבוהים לצד תכונות אנטי דלקתיות שבמסגרתן ניתן לחזק את המערכת החיסונית, ובכך להיפטר גם מהליחה. כך לדוגמה, מרווה, ליקוריץ וטימין נחשבים לצמחי מרפא מעולים בהם ניתן להשתמש הן דרך חליטה או דרך שימוש בדיפיוזר.

לסיכום, ישנם לא מעט דרכים בהם תוכלו לנקוט בכדי להיפטר מליחה. עם זאת, במידה ומדובר בליחה טורדנית שמלווה אתכם למשך זמן רב ואתם מבחינים בשינוי בצבע של הליחה, גשו לרופא לטובת בדיקה כמו גם קביעת תוכנית טיפול פרטנית. לעיתים ליחה עלולה להיות סימן לדלקת ריאות או חמור מכך, ועל כן אל תזניחו את הנושא, בין אם מדובר בטיפולים אלטרנטיביים ובין אם מדובר בטיפול תרופתי אותו ניתן לקבל באמצעות מרשם רופא.