השהות הארוכה בבית בעקבות הסגר מובילה רבים מאיתנו למחשבה מחודשת בכל הקשור לזמן הפנוי, וכיצד לנצל אותו כהלכה. דרך מצוינת לעשות זאת היא באמצעות למידה, אותה ניתן לבצע באופן קל ופשוט דרך האזנה לגלגלצ. בחרנו בעבורכם את מיטב התוכניות, כך שתוכלו להעביר את הסגר –  עם ערך מוסף.

משתעממים בסגר? ובכן, זה הזמן לרכוש השכלה ולנצל את הזמן בחוכמה

מעבר להשלכות הבריאותיות של נגיף הקורונה, אין ספק כי אחת ההשלכות המשמעותיות אפילו יותר היא על מצבנו הנפשי. לא מעט ישראלים אשר הוצאו לחל"ת או נאלצו לעבוד מהבית מוצאים את עצמם עם אקסטרה זמן פנוי. במקום להעביר את הזמן בצפייה בחדשות (גורם משמעותי לעלייה בתחושת הדיכאון והחרדה) או בנטפליקס, ניתן בהחלט לנצל את הזמן לצורך למידה. למעשה, תחנת הרדיו המובילה בישראל גלגלצ מציעה מגוון רחב של תוכניות, מהן ניתן ללמוד ולהרחיב את הידע המוזיקלי והכללי, במהלך השהות בסגר:

נפגשנו

שדרנית הרדיו לבנת בן חמו מארחת בכל תוכנית מוזיקאים אשר מספרים על ההשראה שלהם בזמן כתיבת השירים והלחן. בתוכנית התארחו בעבר עידן רייכל, חנן בן ארי, סטטיק ובן אל ועוד. אורך כל תוכנית הוא 20 דק', וניתן גם להעביר במהלך השידור שאלות למוזיקאים.

חלומות

התוכנית נותנת הצצה לתת מודע של כל אחד מאיתנו, וכיצד הוא משפיע על החלומות שלנו ומשמעותם. בתוכנית מתארחים גם מפורסמים אשר מספרים על החלומות שלהם, כולל זמרים מהשורה הראשונה כמו גם זמרי עבר אשר מגיעים ומשתפים בתוכנית.

זרים

תוכנית מרתקת במסגרתה מעלים בכל שידור שני מאזינים אנונימיים, הנדרשים לענות על סדרת שאלות – חלקן מצחיקות וחלקן הזויות למדי.

לומדים גם בסגר- תוכניות מעניינות להאזנה בגלגלצ

האוניברסיטה המשודרת

אחת התוכניות הפופולריות ביותר, ולא בכדי. בכל תוכנית מעלים נושאים חדשים במגוון תחומים, אותם מעבירים טובי המומחים. בכל תוכנית מתארח מומחה אחר, והנושאים נעים בין מדע, טכנולוגיה, חינוך, אקולוגיה ועוד.

משפחה גרעינית

המגיש אברי גלעד ביחד עם עידן נתן וג'קי לוי מעבירים בכל שבוע תוכנית הנוגעת לחיי משפחה, החל מטיפול בילדים ועד טכניקות להורות ולבחירות שכל אחד מאיתנו מבצע בחיי היום יום. תוכלו להשתתף בעצמכם בתוכנית ולשאול שאלות, כל זאת מתוך מטרה לשפר את היחסים עם הילדים – בייחוד בתקופה של סגר.

לסיכום, אין ספק כי תקופה זו היא תקופת הסגר היא תקופה מאתגרת למדי. אולם, באמצעות האזנה לתוכניות תוכלו להרחיב את הידע האישי, ובהתאם לכך לנצל את הזמן לטובת הרחבת הידע האישי שלי במגוון נושאים. אל תשכחו כי מדובר בתקופה חולפת, אולם באמצעות ניצול נכון של הזמן ניתן בהחלט לספק לעצמכם אתנחתא נעימה. במקום להישאב לטלוויזיה ולחדשות, רצוי להאזין לתוכניות השונות ובהתאם לכך לצאת מהסגר כאשר אתם משכילים יותר, במגוון רחב של תחומים.