אז נכון שנראה שחודש ספטמבר התחיל ממש לאחרונה, ונכון שנראה ששנת הלימודים לא באמת התחילה (ולו בשל רצף החגים), אך עדיין אין זה יהיה מופרך להסתכל קדימה ולהתחיל לשחק עם המחשבה לאלו מסגרות לשלוח את הילדים בחופש הגדול שמתקרב לאטו, וזאת כי עבור לא מעט מסגרות רצוי להירשם עוד עתה, כאשר בין היתר מי שפועל בהקדם זוכה להשוות בין הגופים השונים ללא שום עננה שמלחיצה לקבל החלטה. אז מהן האופציות שעומדות לפניכם? בהחלט שאלה במקום!

הכי רחוק הכי כיף

יש חוויות שחשוב לעבור ולו פעם אחת בחיים, כאשר יציאה למחנה קיץ בארה"ב היא ללא ספק אחת מהן, ועל כן אם השנה אתם מרגישים שהילד מספיק בשל עבור כך ואם עומד לרשותכם התקציב הנחוץ, בהחלט שווה להעניק לילד מתנה – שהות ממושכת מחוץ לבית, שהות שמלמדת את הילד מהי עצמאות, שמעניקה הצצה לעולם הגדול, שמאפשרת ליצור קשרים עם ילדים מכל העולם, שמציעה ליהנות משלל אטרקציות ייחודיות ועוד, כאשר אם על הדרך הילד גם יספוג אנגלית, הרי שמדובר ברווח גדול.

מחזירים את המושכות למשרד החינוך

כאשר החופש הגדול מגיע אין הכרח להיפרד לתקופה ממשרד החינוך, וזאת כי הוא מפעיל מגוון מסגרות מהנות וייעודיות עבור החופש. כך למשל תמצאו את התוכנית "מחנכים מסביב לשעון", תוכנית שבין היתר מציעה לתלמידים להתמקד בערכים שנוגעים למנהיגות וזהות, וזאת באמצעות פעילויות מהנות.

סאמר סקול

קייטנה כחול לבן

רוצים להציע לילדים מכלול של חוויות, אך לא ששים לשלוח אותם הרחק מהבית? ובכן ממש כפי שאנחנו גדלנו על קייטנות, כך גם הילדים שלנו, אך פה ראוי לבצע מחקר, וזאת כי לעומת הימים שלנו, כיום יש קייטנות מאוד מושקעות, כך שלצד קייטנה כללית שמציעה אטרקציות בתחום הספורט והיצירה, גם תמצאו קייטנות שמתמקדות בתתי נושאים, קרי מדע, מחשבים, להטוטנות, לימוד שפת האנגלית, טיולים בשטח, כימיה, פיסול, רובוטיקה ועוד. מכאן שאם ברור לכם לאיזו קייטנה הילד שלכם ישמח ללכת בחופש הגדול, הרי שמוטב לשריין מקום עוד עתה.

טיבה של מסגרת

מתלבטים מדוע לשלוח את הילדים לעוד מסגרת ולא לאפשר לחופש הגדול להיות מה שהוא אמור להיות – חופש? ובכן התשובה מורכבת אך בהחלט ברורה. רוב הילדים אומנם אוהבים חופש אך בו זמנית זקוקים למסגרות, ורוב הילדים בעידן של היום יימשכו למסכים (כאלו או אחרים), ועל כן ייווצר מצב שהם מצויים לאורך שעות בדיוק באותה נקודה. בנוסף, ישנו מוטיב נוסף: אנחנו ההורים לא תמיד יכולים לקחת עוד חופש ממקום העבודה, ועל כן מסגרת לילדים מהווה פתרון נוח עבור כולם – לילדים ולהורים. מכאן שיש לבחון איזו מסגרת עדיפה מבחינתכם ומבחינת הילדים, מהי העלות, כמה זמן היא מתמשכת וכמובן מהו הרזומה שלה. מה עוד? בזמן שהילדים בבית תעודדו אותם להיפגש עם חברים, לצאת לגינה, לעסוק ביצירה ובאופן כללי תגבילו את זמני הצפייה במסכים.