כשהילדים גדלים ומבקשים לנסוע יחד עם ההורים לטיול, זה בהחלט מתבקש לצאת יחדיו לטיול משפחתי בחו"ל. עם זאת, מדובר בטיול שעשוי להיות מאתגר במיוחד, כל עוד לא תיערכו אליו מבעוד מועד ובאופן מושכל. מתכננים לטוס עם הילדים לחו"ל? ריכזנו בעבורכם כמה טיפים חשובים שיצילו את החופשה שלכם.

תכנון, תכנון, תכנון!

נכון, חשוב לתכנן מבעוד מועד כל טיול באשר הוא, אבל כשמדובר בטיול עם הילדים, התכנון הופך להרבה יותר קריטי (גם אם לוקחים בחשבון שדברים עשויים להשתנות). נסו לבנות לו"ז מסודר לחופשה שלכם, הכולל אטרקציות ייחודיות, מקומות היסטוריים, אתרים ארכאולוגיים ומקומות בילוי ביעד שאליו אתם מגיעים. נסו לברר אילו אטרקציות קיימות באזור, כשהכוונה לפעילויות ייחודיות ומקוריות.

לטייל בלי מזוודות

כן, שמעתם נכון! ניתן לטייל בלי מזוודות, ולא רק שזה יחסוך לכם תורים ארוכים בשדה התעופה, זה גם יחסוך בעלויות (משום שתוכלו לטוס עם חברות לואו קוסט). טיסה ללא מזוודות לא מתאימה לכל יעד. שנרחיב? הקונספט אינו מתאים לטיול משפחתי בתאילנד, אך בהחלט מתאים לחופשת מדריד עם ילדים, או לכל יעד אחר באירופה. אורזים בתיק גב או בטרולי קטן שעולה למטוס את כל הציוד הנחוץ, וכך חוסכים בעלויות ובזמן מיותר.

חול עם הילדים

תעסוקה לילדים בנסיעות ובטיסה

"אמא! היא לקחה לי!", "אבא, תגיד לו", ושאר משפטים שאתם וודאי לא רוצים לשמוע במהלך הטיסה או הנסיעה בתחבורה הציבורית בחו"ל. מה עושים? דואגים לתעסוקה, והנה כמה רעיונות:

ארזו חטיפים ישראליים

כבר ציינו כי טיול משפחתי עשוי להיות מאתגר לעיתים? ובכן, לא בכל היעדים בחו"ל תמצאו חטיפים ידידותיים לילדים ישראליים, ולכן מוטב להביא מהארץ חטיפים אהובים כמו במבה, ביסלי דוריטוס ודומיהם. עוד מומלץ לתת לכל ילד כמה חטיפים, ולבקש מכל אחד שישמור את החטיפים שלו, כך הם יוכלו להחליט מתי לאכול ומתי לשמור את החטיפים ליום אחר.

קחו בחשבון שיהיו בלת"מים

טיולים עם ילדים, מתוכננים עד כמה שיהיו, תמיד יכללו בתוכם רגעים בלתי צפויים ושינויים בתוכניות, לכן גם אם מתוכננת אטרקציה גדולה במהלך הטיול, מוטב להימנע מלשתף את הילדים, כך גם תוכלו להפתיע אותם בפעילות אטרקטיבית וגם למזער נזקים למקרה שתיאלצו לבטל.

 

משפחות רבות בוחרות לטוס מידי שנה לטיולים עם הילדים בחו"ל, כשכיום יש לא מעט יעדים שמציעים שלל אטרקציות ייחודיות למשפחות, החל מיעדים במזרח הרחוק ועד ליעדים באירופה. שתהיה לכם טיסה נעימה וטיול חווייתי במיוחד!